Skip to main content

Kerrostalo

Kitronintie 1, Kuusamo, Keskusta
2 h + k + s, 59 m²
46 500 €

Keskustan tuntumassa myynnissä tilava ensimmäisen kerroksen peruskuntoinen kaksio.

Lasitettu parveke antaa lisää tilan tuntua ja siinä on mukava nauttia vaikkapa päiväkahvit. Keskustan palvelut ja koulu ovat välittömässä läheisyydessä. Kuusamojärven rantareitille pääset helposti ulkoilemaan niin kesällä kuin talvellakin.

Taloyhtiössä tehty putkiremontti, muita remontteja ja huoltotoimia säännöllisesti.
Huoneisto on heti vapaa.

Soita ja sovi oma esittelysi!

Esittely

Kohteen seuraavaa esittelyajankohtaa ei ole tiedossa
Kiinnostuitko kohteesta? Ota yhteyttä!
Etunimi *
Sukunimi *
Puhelin *
Sähköposti *

Perustiedot

1415744
20410963
Kuusamo, Keskusta
Kitronintie 1
93600 Kuusamo
Kerrostalo
Ei
Omistusasunto
2h + k + s
2
59 m²
59 m²
Yhtiöjärjestyksen mukainen, isännöitsijäntodistuksen mukainen
1/3
1980
1980
Sopimuksen mukaan

Hinta ja kustannukset

46 500 €
46 500 €
788,14 € / m²
Laskettu velattomasta myyntihinnasta.
271,40 € / kk
Hoitovastike 271,40 € / kk
Yhtiökokous on antanut hallitukselle valtuudet periä tai jättää perimättä kahden kuukauden hoitovastike, mikäli yhtiön taloudellinen tilanne sitä vaatii.
18 € oma mittari
Lunastusoikeus osakkailla

Lisätiedot

Lasitettu, ulostyönnetty
Asunnossa on sauna

Sähkökiuas
Ei luokiteltu
Ei tiedossa
Jos osakas aikoo tehdä tai teettää huoneistoremontin, hänen tulee teettää asbestikartoitus purettaviin materiaaleihin.
Uuden lain mukaan ennen vuotta 1994 rakennettujen rakennusten purettavien materiaalien asbesti pitää kartoittaa ennen purkutyötä. Osakas maksaa kartoituksen, ellei yhtiön kanssa muuta sovita.
Kaukolämpö, muu, vesikeskuslämmitys, ilmanvaihtojärjestelmä koneellinen poisto
Antenni

Asunnon tilat ja materiaalit

Pääasiallinen rakennusmateriaali: Tiili
Varusteet: astianpesukone, kiinteät valaisimet
Seinien pintamateriaali: maalattu, osalaatoitus
Lattian pintamateriaali: laminaatti
Keittiön tasot: laminaatti
Liesi: sähköliesi
Seinien pintamateriaali: maalattu, tapetti
Lattian pintamateriaali: laminaatti
Seinien pintamateriaali: maalattu, tapetti
Lattian pintamateriaali: laminaatti
Makuuhuoneiden määrä: 1
Varusteet: pesukoneliitäntä, suihku, kiinteät valaisimet
Seinien pintamateriaali: kaakeli
Lattian pintamateriaali: laatta
Seinien pintamateriaali: kaakeli
Lattian pintamateriaali: laatta
WC-tilojen määrä: 1
Eteinen, vaatehuone
Varusteet: kaapistot, sälekaihtimet/rullaverhot, verhotangot, kiinteät valaisimet